Więcej różnorodności wśród produktów na półce - ALDI Polska

Niezależnie czy to certyfikat Fairtrade czy też MSC – w asortymencie sklepów ALDI Polska klienci znajdą stale powiększający się wybór produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Wszystkie 124 sklepy przeszły już gruntowną modernizację.

Tagi

W przypadku polskich konsumentów obserwujemy wzrost świadomości dotyczącej zrównoważonego rozwoju. Dlatego ALDI Polska na bieżąco rozszerza swój asortyment oraz informuje swoich klientów o swoich działaniach za pośrednictwem gazetki reklamowej ALDI. Przykładowo od 2017 roku stopniowo rozszerzamy asortyment produktów posiadających certyfikat Fairtrade. Nawiązaliśmy także stałą współpracę z jeszcze stosunkowo krótko działającą na polskim rynku organizacją Fairtrade. W roku sprawozdawczym edukowaliśmy również klientów i pracowników z zakresu zrównoważonego rybołówstwa. Jako oficjalny partner wsparliśmy kampanię jubileuszową Marine Stewardship Council (MSC). Jako pierwszy dyskont w Polsce zobowiązaliśmy się w ramach naszej polityki zakupowej dot. dobrostanu zwierząt do wycofania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego najpóźniej do 2025 roku.

Nasze ciekawostki

8 artykułów posiadających certyfikat Fairtrade

W 2017 roku wzrosła liczba zakupionych produktów marki własnej z certyfikatem Fairtrade – od jednego artykułu akcyjnego Fairtrade w 2016 roku do ośmiu artykułów w pierwszym kwartale 2018 roku, z których pięć znajduje się w asortymencie stałym.

45 artykułów posiadających unijne logo produkcji ekologicznej

W okresie sprawozdawczym zwiększyliśmy względem roku poprzedniego liczbę zakupionych artykułów marki własnej posiadających unijne logo produkcji ekologicznej – z 10 artykułów do 45 w asortymencie stałym i akcyjnym.

Profil ALDI Polska

Spółki regionalne 1
Ilość sklepów 124
Pracownicy ALDI łącznie
1.906
Rok wprowadzenia na rynek 2008
Strona internetowa www.aldi.pl
Nasze krajowe cele z programu CR:

Obszar działania: szacunek wobec pracowników

Cel Status Termin celu Zakres celu Istotność celu
Opracowanie programu szkoleniowego w celu podwyższenia kompetencji kadr kierowniczych nowy 2019 projekt Polska

 Cel zrealizowany   Proces ciągły

Nasze projekty i tematy

Produkty pochodzące ze zrównoważonych źródeł
A więc do rzeczy!
Więcej
Tematy Kluczowe
Zaangażowanie społeczne
Więcej
Marnowanie żywności
Misja ratowania
Więcej
Tematy Kluczowe
Atrakcyjny pracodawca
Więcej
Tematy Kluczowe
Różnorodność & Zgodność
Więcej
Tematy Kluczowe
Zrównoważone kształtowanie asortymentu
Więcej