Jasne zdanie w kwestii zrównoważonego rozwoju - ALDI Hiszpania prowadzi dialog

Niezależnie czy jest to nowoczesna strona internetowa, intensywne kampanie komunikacyjne czy media społecznościowe – dialog z klientami i innymi interesariuszami jest w ALDI Hiszpania codziennością. Przedmiotem dyskusji są również kwestie związane z ochroną środowiska.

Tagi

Klienci już na pierwszy rzut oka powinni rozpoznawać czym jest dany produkt. W związku z tym ALDI Hiszpania przestrzega jasnych kryteriów dotyczących transparentności i wiarygodności informacji umieszczanych na opakowaniach. Jeżeli mimo tego pojawiają się pytania, klienci w Hiszpanii mają wiele możliwości nawiązania z nami kontaktu, na przykład za pośrednictwem naszego nowego centrum obsługi klienta pod nazwą „Contigo ALDI” lub za pomocą mediów społecznościowych. W 2017 r. szczególną uwagę poświęciliśmy kwestiom środowiskowym i zdrowotnym związanym z produkcją oleju palmowego. Coraz więcej klientów rezygnuje z produktów zawierających olej palmowy. Wychodzimy naprzeciw temu życzeniu oferując alternatywne rozwiązania. Od stycznia 2018 roku pod marką własną „GutBio“ sprzedajemy w Hiszpanii wyłącznie produkty niezawierające oleju palmowego. Ponadto dzięki naszej wzmożonej kampanii komunikacyjnej wyraźnie zwracamy uwagę na fakt, iż artykuły BIO są „z natury dobre” i wspierają rolnictwo ekologiczne.

Nasze ciekawostki

225 artykułów z unijnym logo produkcji ekologicznej

Jakość w połączeniu z korzyściami dla środowiska. To widzą nasi hiszpańscy klienci w naszych produktach BIO. W 2017 roku udało nam się zwiększyć poprzednią liczbę z 131 do 225 artykułów.

Moc 850 kWp

W Hiszpanii korzystamy ze słońca świecącego na dachy sklepów i centrów logistycznych oraz sukcesywnie rozbudowujemy nasze systemy. W 2017 roku zwiększyliśmy moc naszych instalacji solarnych z 804 do 850 kWp.

Profil ALDI Hiszpania

Spółki regionalne 4
Ilość sklepów 272
Pracownicy ALDI łącznie 3.571
Rok wprowadzenia na rynek 2002
Strona internetowa www.aldi.es
Nasze krajowe cele z programu CR (2017):

Aktualny podgląd naszych celów znajdą Państwo w: Program CR 2018.

Obszar działania: odpowiedzialność w ramach łańcucha dostaw

Cel Status Termin celu Zakres celu Istotność celu
Stworzenie i opublikowanie krajowej polityki dot.  dobrostanu zwierząt nowy 2018 polityka zakupa Hiszpania
Znakowanie produktów bezglutenowych i bez laktozy certyfikatami w oparciu o uznane standardy (ELS „Espiga barrada“ względnie Adilac) nowy 2018 100 %

Hiszpania

Zakaz sprzedaży jaj z chowu klatkowego nowy
2020
100%

Hiszpania

 Cel zrealizowany   Proces ciągły

 

Nasze projekty i tematy

Dialog
Zamieniamy się w słuch: ALDI Hiszpania w ofensywie dialogu
Więcej
Tematy Kluczowe
Polityki zakupowe w obszarze Food uwzględniające zrównoważony rozwój
Więcej
Tematy Kluczowe
Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food
Więcej
Zarządzanie
Wyróżnienia
Więcej
Tematy Kluczowe
Mobilność & Logistyka
Więcej
Tematy Kluczowe
Jakość produktu
Więcej
Marnowanie żywności
Misja ratowania
Więcej