Szczęśliwe i zrównoważone - ALDI Dania

Duńczycy uznawani są za jedną z najszczęśliwszych nacji na świecie – również w zakresie zrównoważonego rozwoju ALDI Dania posiada pewną przewagę. Szczególnie ważną rolę odgrywają tutaj produkty pochodzące ze zrównoważonych źródeł.

Tagi

Dla naszych duńskich klientów istotne jest, aby kupowane przez nich produkty były ekologiczne i pochodziły od lokalnych producentów. Aby spełnić ich oczekiwania w 2017 roku ALDI Dania wprowadziło 32 nowe artykuły BIO i znacznie zwiększyło ilość certyfikowanych produktów rybnych. Ponadto od 2017 roku oferujemy w Danii produkty posiadające państwowy znak ochrony zwierząt – „Dla większej ochrony zwierząt” (Tierschutzlabel). Poprzez oznakowanie produktów gwarantujemy naszym klientom, iż zarówno w przypadku artykułów spożywczych, jak również karmienia zwierząt nie zastosowano pasz modyfikowanych genetycznie. Ponadto w ALDI Dania regularnie dzielimy się doświadczeniami w zakresie zrównoważonego rozwoju prowadząc rozmowy z naszymi pracownikami i klientami, ale także z organizacjami pozarządowymi, sieciami i inicjatywami. Jednym z przykładów takiego działania jest wydawany raz w miesiącu newsletter, w którym informujemy naszych pracowników o aktualnych projektach w zakresie zrównoważonego rozwoju. W 2017 roku dołączyliśmy do „Duńskiej Inicjatywy na rzecz Etycznego Handlu”(Dansk Initiativ for Etisk Handel – DIEH). Działa ona na rzecz odpowiedzialnego handlu światowego. W tym celu inicjatywa łączy ze sobą różne zainteresowane podmioty dając im możliwość wymiany doświadczeń i sprawdzonych rozwiązań. W przyszłości chcemy również za pośrednictwem Duńskiej Izby Handlowej nawiązać kontakty z innymi podmiotami, by omówić tematy takie jak unikanie stosowania plastiku czy też zastosowanie opakowań uwzględniających zrównoważony rozwój.

Nasze ciekawostki

75% certyfikowanych ryb

W 2017 roku 75 % produktów rybnych marki własnej posiadało certyfikat MSC, ASC lub GLOBALG.A.P. czy też posiadało unijne logo produkcji ekologicznej. W 2016 roku udział ten wynosił 59 procent.

96% certyfikowanego oleju palmowego

Sukcesywnie zwiększamy udział certyfikowanego oleju palmowego w naszych produktach z kategorii Food i Non-Food – z 91% w 2016 roku do 96% w roku sprawozdawczym.

Profil ALDI Dania

Spółki regionalne 3
Ilość sklepów 188
Pracownicy ALDI łącznie 2.277
Rok wprowadzenia na rynek 1977
Strona internetowa www.aldi.dk
Nasze krajowe cele z programu CR (2017):

Aktualny podgląd naszych celów znajdą Państwo w: Program CR 2018.

Obszar działania: odpowiedzialność w ramach łańcucha dostaw

Cel Status Termin celu Zakres celu Istotność celu
Zakaz sprzedaży jaj z chowu klatkowego nowy 2018 100 % Dania

 Cel zrealizowany   Proces ciągły

Nasze projekty i tematy

Tematy Kluczowe
Inżynieria genetyczna - nasze podejście do kontrowersyjnego tematu
Więcej
Zarządzanie
Interesariusze & sieci
Więcej
Odpowiedzialność w ramach łańcucha dostaw
Co sprawia, że banan jest BIO?
Więcej
Tematy Kluczowe
Zrównoważone kształtowanie asortymentu
Więcej
Tematy Kluczowe
Polityki zakupowe w obszarze Food uwzględniające zrównoważony rozwój
Więcej
Tematy Kluczowe
Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług
Więcej
Dobrostan zwierząt
Dobrostan zwierząt w dyskoncie – czy to sprzeczność?
Więcej