Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym. W porównaniu międzynarodowym osiągnęliśmy trzecie miejsce. Również w Niemczech w porównaniu do innych sieci supermarketów osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki.

Tagi

ALDI Nord w 2017 roku zajęło trzecie miejsce w międzynarodowym rankingu „Business Benchmark on Farm Animal Welfare” (BBFAW). Od 2012 roku ranking ten ocenia zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt, obecnie aż 110 firm z branży spożywczej – w tym producentów żywności, sprzedawców detalicznych i hurtowych żywności, a także gastronomię. Ich wyniki są oceniane na podstawie publicznie dostępnych informacji. Począwszy od roku 2013/2014, gdzie zajęliśmy 6 miejsce, BBFAW co roku plasowało nas o jedno miejsce wyżej. Jak nam się to udało? Przede wszystkim przez ciągłe zwiększanie naszego zaangażowania na rzecz dobrostanu zwierząt. Dużą rolę odegrały także nasze polityki zakupowe dotyczące dobrostanu zwierząt. Zapewniają one transparentność naszej organizacji oraz wyznaczonych celów.

„ALDI Nord prowadzi szeroko zakrojoną politykę zakupową w zakresie dobrostanu zwierząt i wdrożyła jasne procesy w łańcuchu dostaw. W 2017 roku ocena uległa znacznej poprawie w porównaniu z rokiem poprzednim. Głównie w wyniku bardziej transparentnych raportów. W niektórych krajach Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord podjęto szczególnie kompleksowe zobowiązania dotyczące poprawy dobrostanu zwierząt.“

Nicky Amos
Dyrektor Zarządzający, BBFAW

W Niemczech wytyczne sieci supermarketów w zakresie dobrostanu zwierząt zostały po raz pierwszy porównane w 2017 roku przez „Fundację Alberta Schweitzera”. W tym celu organizacja zbadała wszystkie opublikowane regulacje dotyczące dobrostanu zwierząt. Potwierdziła ona, że nasza dyrektywa jest jedną z najbardziej kompleksowych w Niemczech. W porównaniu do innych dyskontów ALDI przekonywało swoim szeroko zakrojonym zaangażowaniem w dobrostan zwierząt. W przyszłości analiza będzie przeprowadzana co dwa lata.

Fundację Alberta Schweitzera na rzecz Współczesności

„ALDI Nord bez wątpienia sprawia, że dobrostan zwierząt zyskuje na znaczeniu. Pokazuje to na przykład powołanie dla tego obszaru specjalnego zespołu. Nawet jeśli wciąż jest wiele do zrobienia – kierunek jest właściwy, a tempo jest znaczne mimo licznych i częściowo wzajemnie ze sobą powiązanych elementów.“

Mahi Klosterhalfen
Dyrektor zarządzający Fundacji Alberta Schweitzera
Członek Zarządu oragnizacji Compassion in World Farming

Wyniki pokazują nam, iż wraz z naszymi działaniami i celami jesteśmy na dobrej drodze.

Kolejne informacje
Zarządzanie
Przedmiot raportu

Jest to drugi kompleksowy raport zrównoważonego rozwoju Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord. W nim zawarte są informacje dotyczące naszych istotnych socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych celów oraz podjętych działań.

Kraje
Więcej zrównoważonego rozwoju w kraju dyskontów - ALDI Nord Niemcy

Wszystko rozpoczęło się w 1913 roku otwarciem małego sklepu w Essen-Schonnebeck. Dziś klienci znajdą ALDI Nord w 2 249 miejscach w północnym obszarze dystrybucyjnym. Jednym z naszych priorytetów w Niemczech jest polepszanie dobrostanu zwierząt

Tematy Kluczowe
Jakość produktu

Jeśli chodzi o jakość naszych produktów, nie uznajemy żadnych kompromisów.. W tym celu przejmujemy odpowiedzialność wzdłuż całego łańcucha produkcji i dostaw. Potrzeby naszych klientów stoją zawsze na pierwszym planie.

Ciekawostki
17 celów dla lepszego świata

Przedsiębiorstwa również zostały wezwane do zaangażowania się w osiąganie Celów Zrównoważonego Rozwoju (UN – Sustainable Development Goals zwanych w skrócie SDGs). Wiele tematów adresowanych pod kątem SDGs ma ogromne znaczenie dla ALDI Nord.

Ciekawostki
Eksperci ds. owoców i warzyw

Eksperci, którzy badają jabłka i ogórki? Naprawdę istnieją! eksperci od świeżości pomagają sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.

Tematy Kluczowe
Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food

W obszarach na które mamy kształtujący wpływ przejmujemy odpowiedzialność za bezpieczne i odpowiednie warunki pracy jak również przestrzeganie standardów ekologicznych.

Ciekawostki
ALDI to my – magazyn dla pracowników

Na naszym kursie ku modernizacji rozwijamy się szybciej niż kiedykolwiek. Jedno jest pewne: pracownicy ALDI Nord muszą wiedzieć, co się dzieje. Oto on - nasz nowy magazyn dla pracowników w Niemczech "ALDI to my"!

Ciekawostki
Dobrostan zwierząt w dyskoncie – czy to sprzeczność?

Coraz więcej konsumentów chce wiedzieć, skąd pochodzi żywność zawierająca surowce mięsne, którą u nas nabywają. Wraz z naszymi dostawcami i różnymi organizacjami pracujemy niestrudzenie na rzecz dobrostanu zwierząt.

Ciekawostki
Z pola bawełny do sklepu: śpioszki w podróży

Większość ubrań, jaką nasi klienci znajdują w sklepach, przeszła długą drogę. Podróż naszego body niemowlęcego rozpoczyna się na indyjskich polach bawełny.

Ciekawostki
A więc do rzeczy!

Jasny przekaz w temacie rybołówstwa - w 2017 roku ALDI Polska była oficjalnym partnerem kampanii jubileuszowej Marine Stewardship Council (MSC), która stanowiła dobrą okazję do informowania o zrównoważonych metodach połowu ryb oraz certyfikacie MSC.