Zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt: dobre wyniki na tle konkurencji

Wiemy, że w temacie dobrostanu zwierząt wciąż jest wiele do zrobienia. Ale jesteśmy na dobrej drodze. Potwierdzają to dwie ostatnie publikacje na temat zaangażowania w dobrostan zwierząt w przemyśle spożywczym. W porównaniu międzynarodowym osiągnęliśmy trzecie miejsce. Również w Niemczech w porównaniu do innych sieci supermarketów osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki.

Tagi

ALDI Nord w 2017 roku zajęło trzecie miejsce w międzynarodowym rankingu „Business Benchmark on Farm Animal Welfare” (BBFAW). Od 2012 roku ranking ten ocenia zaangażowanie na rzecz dobrostanu zwierząt, obecnie aż 110 firm z branży spożywczej – w tym producentów żywności, sprzedawców detalicznych i hurtowych żywności, a także gastronomię. Ich wyniki są oceniane na podstawie publicznie dostępnych informacji. Począwszy od roku 2013/2014, gdzie zajęliśmy 6 miejsce, BBFAW co roku plasowało nas o jedno miejsce wyżej. Jak nam się to udało? Przede wszystkim przez ciągłe zwiększanie naszego zaangażowania na rzecz dobrostanu zwierząt. Dużą rolę odegrały także nasze polityki zakupowe dotyczące dobrostanu zwierząt. Zapewniają one transparentność naszej organizacji oraz wyznaczonych celów.

„ALDI Nord prowadzi szeroko zakrojoną politykę zakupową w zakresie dobrostanu zwierząt i wdrożyła jasne procesy w łańcuchu dostaw. W 2017 roku ocena uległa znacznej poprawie w porównaniu z rokiem poprzednim. Głównie w wyniku bardziej transparentnych raportów. W niektórych krajach Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord podjęto szczególnie kompleksowe zobowiązania dotyczące poprawy dobrostanu zwierząt.“

Nicky Amos
Dyrektor Zarządzający, BBFAW

W Niemczech wytyczne sieci supermarketów w zakresie dobrostanu zwierząt zostały po raz pierwszy porównane w 2017 roku przez „Fundację Alberta Schweitzera”. W tym celu organizacja zbadała wszystkie opublikowane regulacje dotyczące dobrostanu zwierząt. Potwierdziła ona, że nasza dyrektywa jest jedną z najbardziej kompleksowych w Niemczech. W porównaniu do innych dyskontów ALDI przekonywało swoim szeroko zakrojonym zaangażowaniem w dobrostan zwierząt. W przyszłości analiza będzie przeprowadzana co dwa lata.

Fundację Alberta Schweitzera na rzecz Współczesności

„ALDI Nord bez wątpienia sprawia, że dobrostan zwierząt zyskuje na znaczeniu. Pokazuje to na przykład powołanie dla tego obszaru specjalnego zespołu. Nawet jeśli wciąż jest wiele do zrobienia – kierunek jest właściwy, a tempo jest znaczne mimo licznych i częściowo wzajemnie ze sobą powiązanych elementów.“

Mahi Klosterhalfen
Dyrektor zarządzający Fundacji Alberta Schweitzera
Członek Zarządu oragnizacji Compassion in World Farming

Wyniki pokazują nam, iż wraz z naszymi działaniami i celami jesteśmy na dobrej drodze.

Kolejne informacje
Ciekawostki
Co to znaczy być pracownikiem ALDI?

Być pracownikiem ALDI oznacza przede wszystkim – stosować w życiu nasze wspólne wartości. „Prosto, odpowiedzialnie i niezawodnie” - Za tym stoimy my, we wszystkim, co robimy i gdziekolwiek jesteśmy.

Ciekawostki
Dzień pod znakiem jakości

„Jakość ponad wszystko, ceny non stop nisko“, aby spełnić tę obietnicę, wszystkie produkty ALDI Nord przechodzą rygorystyczne kontrole jakości. Dla pracowników Działu Jakości jest to ambitna praca.

Zarządzanie
Wyróżnienia

Wyróżnienia są dla nas potwierdzeniem, że nasza praca przynosi efekty. W roku sprawozdawczym 2017 ciotrzymaliśmy liczne krajowe i międzynarodowe wyróżnienia.Wyróżnienia są dla nas potwierdzeniem, że nasza praca przynosi efekty. W roku sprawozdawczym 2017 ciotrzymaliśmy liczne krajowe i międzynarodowe wyróżnienia.

Tematy Kluczowe
Zrównoważone kształtowanie asortymentu

W myśl pojmowania naszej odpowiedzialności przedsiębiorstwa (Corporate Responsibility) obraliśmy sobie za cel umożliwienie naszym klientom świadomej i zdrowej konsumpcji w przystępnych cenach. Dlatego stale rozszerzamy naszą ofertę produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

Ciekawostki
Skąd pochodzą paluszki rybne?

Coraz więcej osób chce wiedzieć skąd pochodzą nasze produkty rybne. I coraz częściej pada odpowiedź: ze zrównoważonego połowu. Potwierdza to na przykład niebieski znak Marine Stewardship Council (MSC), który widoczny jest na wielu opakowaniach.

Ciekawostki
ALDI CR-Support w Hong Kongu –
zakłady produkcyjne pod kontrolą

Wiele produktów Non-Food dystrybuowanych przez ALDI produkowanych jest w Azji. Zespół ALDI CR-Support Ltd. w Hongkongu sprawdza standardy pracy i standardy socjalne zakładów produkcyjnych.

Ciekawostki
Przyszłość jest zielona: tak będzie wyglądać nowy kampus ALDI Nord

Z niecierpliwością wyczekiwany: nowy kampus w siedzibie ALDI Einkauf w Essen, w dzielnicy Kray. Nowoczesny budynek spełnia wysokie standardy zrównoważonego rozwoju i zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla wszystkich pracowników ALDI Einkauf

Ciekawostki
A więc do rzeczy!

Jasny przekaz w temacie rybołówstwa - w 2017 roku ALDI Polska była oficjalnym partnerem kampanii jubileuszowej Marine Stewardship Council (MSC), która stanowiła dobrą okazję do informowania o zrównoważonych metodach połowu ryb oraz certyfikacie MSC.