Holandia: walka z „plastikową zupą"

Na całym świecie co minutę jedna pełna ciężarówka z plastikiem jest wyładowywana do morza – to około 8 miliardów kilogramów plastiku rocznie. Poprzez promieniowanie UV i fale jest on mielony na małe cząsteczki, które stopniowo przekształcają nasze oceany w tzw. „plastikową zupę śmieciową”. Holenderska fundacja Plastic Soup Foundation postawiła sobie za cel powstrzymanie tego procesu poprzez edukację, działania szkoleniowe i innowacyjne rozwiązania. Popieramy to!

Tagi

Naszą motywacją było zaangażowanie się w walce z ogólnoświatowym problemem śmieci z tworzyw sztucznych, więc w 2017 roku postanowiliśmy zakończyć sprzedaż jednorazowych plastikowych toreb w ALDI Nord. Do końca 2018 roku torba jednorazowa będzie stopniowo znikać z naszych sklepów. Obecnie trwa proces zamiany na naszą nową torbę wielokrotnego użytku. Proces całkowitego wycofywania plastikowych toreb wymaga czasu, dlatego w Holandii cena jednorazowych toreb na zakupy wzrosła w międzyczasie z 15 do 25 centów. Tym samym większość dochodu z tego tytułu trafia do Plastic Soup Foundation jako darowizna.

„Przyszłe pokolenia powinny żyć w czystym i zdrowym środowisku. Dzięki temu nowemu programowi szkoleniowemu Plastic Soup Foundation dzieci uczą się w formie zabawy, jak ważna jest ochrona naszych mórz i oceanów“.

Nadie Winde
Manager Corporate Responsibility w Holandii

 

Program szkoleniowy w klasie szkoły podstawowej
Materiały dydaktyczne fundacji Plastic Soup Foundation
Logo Plastic Soup Foundation

Dzięki zebranym funduszom fundacja uruchomiła w 2018 roku nowy darmowy program szkoleniowy dla szkół podstawowych. Program składa się z tzw. „Plastic Soup Box“ zawierającej interesujący materiał dydaktyczny na temat odpadów z tworzyw sztucznych. Ponadto szkoły otrzymują specjalne wydanie gazety dla dzieci „Kidsweek”  oraz dostęp do internetowej platformy z cyfrowymi lekcjami, filmami wideo i grami. Dzięki nowemu programowi szkoleniowemu Plastic Soup Foundation chce uświadomić dziesięć tysięcy dzieci w temacie plastikowych odpadów.

Kolejne informacje
Ciekawostki
Zamieniamy się w słuch: ALDI Hiszpania w ofensywie dialogu

Oczekiwania klientów stają się coraz bardziej złożone. Czegóż więc potrzeba? Więcej możliwości komunikacji! ALDI Hiszpania pokazuje, jak to działa.

Tematy Kluczowe
Zaangażowanie społeczne

Korzystając z naszych kompetencji i doświadczeń, wnosimy wkład w rozwiązywanie problemów społeczeństwa obywatelskiego wychodząc poza zasadniczy obszar naszej działalności. W ramach naszego zaangażowania społecznego wspieramy liczne projekty.

Ciekawostki
Zapraszamy do środka!

Wiele się tutaj zmieniło: w zmodernizowanych sklepach jest jasno i przyjaźnie, więcej przestrzeni, nowe kolory i przejrzysta prezentacja produktów zapewniają jeszcze lepszą orientację.

Ciekawostki
Nagrodzeni za bycie fair!

Produkty ze sprawiedliwego handlu w przystępnej cenie? Od wielu lat oferujemy je milionom klientów. Za nasze długoletnie zaangażowanie na rzecz wspierania idei sprawiedliwego handlu zostaliśmy nagrodzeni przez organizację TransFair.

Ciekawostki
Holandia: zdrowe odżywianie od najmłodszych lat

Zdrowie jest jednym z najważniejszych tematów w Holandii. Jednym z najbardziej aktualnych tematów jest m.in. nadwaga u dzieci i młodzieży. Mając po stronie silnego partnera podejmujemy się tego tematu.

Tematy Kluczowe
Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.