Holandia: zdrowe odżywianie od najmłodszych lat

Zdrowie jest jednym z najważniejszych tematów w Holandii. Jendym z najbardziej aktualnych problemów jest m.in. nadwaga u dzieci i młodzieży. Mając po stronie silnego partnera podejmujemy się tego tematu.

Tagi

Według raportu holenderskiej Komisji Zdrowia, nadwaga jest jednym z największych zagrożeń zdrowotnych w kraju. Jedno na siedem holenderskich dzieci ma nadwagę. Dzieciństwo i okres młodości to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe i wzorce działania każdego człowieka. W temacie „zdrowe odżywianie“ decydującym jest nie tylko to, co stawiane jest dzieciom za przykład w domu rodzinnym i szkole ale także to, co znajduje się w ofercie restauracji i supermarketów. Jako przedsiębiorstwo handlu detalicznego uważamy, że naszym obowiązkiem jest przyczynianie się do promowania zdrowego stylu życia.

W tym celu w Holandii nawiązaliśmy ostatnio współpracę z Fundacją JOGG (Jongeren Op Gezond Gewicht – „Pomoc dzieciom i młodzieży w dążeniu do zdrowej wagi”), by przybliżyć dzieciom i młodzieży temat zdrowej żywności. Chcemy także dotrzeć do dorosłych z ich środowiska, zwłaszcza rodziców i nauczycieli. Jesteśmy w bliskim kontakcie z fundacją w celu zaplanowania wspólnej kampanii. Chcemy zachęcić rodziny z dziećmi do tego, aby dokonywały zdrowych wyborów żywienia. Współpraca trwa od niedawna i potrwa do końca 2020 roku. O naszych wspólnych działaniach będziemy informować na bieżąco!

Logo jongeren op gezond gewicht
Kolejne informacje
Tematy Kluczowe
Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Ciekawostki
Holandia: walka z „plastikową zupą"

Na całym świecie co minutę jedna pełna ciężarówka z plastikiem jest wyładowywana do morza – to około 8 miliardów kilogramów plastiku rocznie. Holenderska fundacja Plastic Soup Foundation postawiła sobie za cel powstrzymanie tego procesu. Popieramy to!

Tematy Kluczowe
Zaangażowanie społeczne

Korzystając z naszych kompetencji i doświadczeń, wnosimy wkład w rozwiązywanie problemów społeczeństwa obywatelskiego wychodząc poza zasadniczy obszar naszej działalności. W ramach naszego zaangażowania społecznego wspieramy liczne projekty.

Ciekawostki
Torba jednorazowa nie jest rozwiązaniem

Jest obiektem kultowym - plastikowa torba ALDI Nord. Ale w obliczu plastikowych wysp na morzu, zaśmieconych plaż i mikroplastików w naszym środowisku, sprawa jest dla nas jasna: torba jednorazowego użytku to przeżytek.

Ciekawostki
Z pola bawełny do sklepu: śpioszki w podróży

Większość ubrań, jaką nasi klienci znajdują w sklepach, przeszła długą drogę. Podróż naszego body niemowlęcego rozpoczyna się na indyjskich polach bawełny.

Ciekawostki
Dzień pod znakiem jakości

„Jakość ponad wszystko, ceny non stop nisko“, aby spełnić tę obietnicę, wszystkie produkty ALDI Nord przechodzą rygorystyczne kontrole jakości. Dla pracowników Działu Jakości jest to ambitna praca.

Tematy Kluczowe
Marnowanie żywności & Odpady

Przejmujemy odpowiedzialność za ochronę naszego środowiska i zasobów naturalnych. Będąc przedsiębiorstwem handlu detalicznego ważną rolę odgrywa dla nas redukcja ilości odpadów oraz przeciwdziałanie marnowaniu żywności.