Holandia: zdrowe odżywianie od najmłodszych lat

Zdrowie jest jednym z najważniejszych tematów w Holandii. Jendym z najbardziej aktualnych problemów jest m.in. nadwaga u dzieci i młodzieży. Mając po stronie silnego partnera podejmujemy się tego tematu.

Tagi

Według raportu holenderskiej Komisji Zdrowia, nadwaga jest jednym z największych zagrożeń zdrowotnych w kraju. Jedno na siedem holenderskich dzieci ma nadwagę. Dzieciństwo i okres młodości to czas, w którym kształtują się preferencje smakowe i wzorce działania każdego człowieka. W temacie „zdrowe odżywianie“ decydującym jest nie tylko to, co stawiane jest dzieciom za przykład w domu rodzinnym i szkole ale także to, co znajduje się w ofercie restauracji i supermarketów. Jako przedsiębiorstwo handlu detalicznego uważamy, że naszym obowiązkiem jest przyczynianie się do promowania zdrowego stylu życia.

W tym celu w Holandii nawiązaliśmy ostatnio współpracę z Fundacją JOGG (Jongeren Op Gezond Gewicht – „Pomoc dzieciom i młodzieży w dążeniu do zdrowej wagi”), by przybliżyć dzieciom i młodzieży temat zdrowej żywności. Chcemy także dotrzeć do dorosłych z ich środowiska, zwłaszcza rodziców i nauczycieli. Jesteśmy w bliskim kontakcie z fundacją w celu zaplanowania wspólnej kampanii. Chcemy zachęcić rodziny z dziećmi do tego, aby dokonywały zdrowych wyborów żywienia. Współpraca trwa od niedawna i potrwa do końca 2020 roku. O naszych wspólnych działaniach będziemy informować na bieżąco!

Logo jongeren op gezond gewicht
Kolejne informacje
Ciekawostki
Dzień pod znakiem jakości

„Jakość ponad wszystko, ceny non stop nisko“, aby spełnić tę obietnicę, wszystkie produkty ALDI Nord przechodzą rygorystyczne kontrole jakości. Dla pracowników Działu Jakości jest to ambitna praca.

Zarządzanie
Interesariusze & Sieci

Cenne wskazówki dla naszej pracy w Dziale CR otrzymujemy podczas dialogu z naszymi interesariuszami. Stale wymieniamy się opiniami z klientami, pracownikami, organizacjami pozarządowymi, inicjatywami, stowarzyszeniami, dostawcami, partnerami nadlowymi, a także radami zakładowymi i związkami zawodowymi.

Kraje
Więcej różnorodności wśród produktów na półce - ALDI Polska

Niezależnie czy to certyfikat Fairtrade czy też MSC - w asortymencie sklepów ALDI Polska klienci znajdą stale powiększający się wybór produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Wszystkie 124 sklepy przeszły już gruntowną modernizację

Ciekawostki
Z pola bawełny do sklepu: śpioszki w podróży

Większość ubrań, jaką nasi klienci znajdują w sklepach, przeszła długą drogę. Podróż naszego body niemowlęcego rozpoczyna się na indyjskich polach bawełny.

Tematy Kluczowe
Podnoszenie świadomości konsumentów

Każdego roku w naszych sklepach dokonuje się około 1,2 miliarda zakupów. Naszym celem jest promowanie zdrowego i zrównoważonego stylu życia oraz umożliwienie jak najszerszej grupie odbiorców odpowiedzialnej konsumpcji w przystępnej cenie.

Ciekawostki
Zamieniamy się w słuch: ALDI Hiszpania w ofensywie dialogu

Oczekiwania klientów stają się coraz bardziej złożone. Czegóż więc potrzeba? Więcej możliwości komunikacji! ALDI Hiszpania pokazuje, jak to działa.

Tematy Kluczowe
Bezpieczeństwo pracy & Ochrona zdrowia

Przejęcie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników w miejscu pracy jest w spółkach ALDI Nord oczywistością.

Kraje
Dużo się dzieje na tym nisko położonym, płaskim terenie - ALDI Holandia

W 2017 roku ALDI Holandia wdrożyła działania mające na celu promowanie zdrowego i zrównoważonego stylu życia wśród klientów. Również ochrona środowiska naturalnego i klimatu odgrywa tam ważną rolę.