Przyszłość jest zielona: tak będzie wyglądać nowy kampus ALDI Nord

Z niecierpliwością wyczekiwany: nowy kampus w siedzibie ALDI Einkauf w Essen, w dzielnicy Kray. Nowoczesny budynek spełnia wysokie standardy zrównoważonego rozwoju i zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla wszystkich pracowników ALDI Einkauf – ważny krok, także w celu zwiększenia atrakcyjności jako pracodawcy.

Tagi

 Kampus jest jeszcze placem budowy na terenie naszego byłego centrum logistycznego w Essen-Kray. Tuż obok od dziesięcioleci znajduje się obecna siedziba ALDI Einkauf. Ponadto, dla połowy pracowników na okres przejściowy wynajęto biura w Ruhrturm, w Essen. W celu rozwiązania problemu przestrzennego w dłuższej perspektywie czasu i zintegrowania pracowników w jednym wspólnym miejscu w 2021 roku w Essen-Kray ma zostać ukończony nowy kampus ALDI Nord. Powstanie on na powierzchni równej 14 boisk piłkarskich i pomieści do 800 pracowników. W razie potrzeby planowany zespół budynków, przypominający z powietrza literę “A” z logo ALDI Nord, może zostać rozbudowany do 2000 miejsc pracy. Dla miasta Essen projekt oznacza silną i długoterminową więź z historyczną lokalizacją w Essen-Kray. Dla pracowników ALDI Einkauf nowy kampus oznacza przede wszystkim jedno: nowoczesne środowisko pracy, dzięki któremu będą mogli w przyszłości jeszcze skuteczniej wspierać spółki należące do Grupy Przedsiębiorstw.

Ciekawostki dot. nowego kampusa w skrócie:

W samym środku zamiast obok

Chcemy, aby koledzy w kampusie czuli się dobrze i chętnie tam pracowali. Dlatego od samego początku byli zaangażowani w planowanie nowej lokalizacji. Na przykład chcieliśmy sprawić, aby komunikacja pomiędzy działami była łatwiejsza. Obszary, które mają wiele punktów stycznych w codziennej pracy, powinny znajdować się bliżej siebie. W tym celu przeprowadziliśmy wywiady ze wszystkimi działami i uwzględniliśmy ich opinie w planowaniu rozmieszczenia. Oprócz tego, podczas rozmów i warsztatów pracownicy mogli powiedzieć nam, co oznacza dla nich dobre środowisko pracy. Często wymieniali: mobilne środowiska pracy i możliwości formalnej i nieformalnej wymiany poza granicami poszczególnych działów. Te opinie zostały również uwzględnione przez architektów.

Widok wnętrza nowego kampusu ALDI Nord

Nowe środowiska robocze

Przestronnie zaprojektowane powierzchnie wraz ze strefą skupienia tworzą w nowym budynku idealne środowisko do efektywnej pracy i kreatywnych pomysłów. Dzięki najnowocześniejszej technologii pracownicy będą mogą pracować w całym kampusie w sposób bardziej elastyczny. Oprócz nowoczesnych sal konferencyjnych będą dostępne także tzw. węzły komunikacyjne (Communication Hubs). Miejsca te są przeznaczone do spotkań związanych z krótkimi naradami i spontanicznych spotkań. Część kampusu to również stołówka ze świeżą żywnością oraz kawiarnia. Dla zachowania równowagi między życiem prywatnym i zawodowym, chcemy także przed wprowadzeniem się do kampusu otworzyć ośrodek dziennej opieki nad dziećmi. Możliwa tu będzie opieka nad dziećmi pracowników i dziećmi z pobliskiej okolicy. Ponadto planujemy w naszej nowoczesnej lokalizacji kolejne propozycje dla pracowników, jak np. siłownia.

Zielony, bardziej zielony, kampus

Zrównoważony rozwój od samego początku – już podczas budowy przywiązujemy dużą wagę do ochrony środowiska. Używamy prostych lecz wysokiej jakości materiałów budowlanych, większość z nich pochodzi z regionu. Materiał ze zdemontowanego centrum logistycznego możemy poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać do zagospodarowania terenu i budownictwa podziemnego. W wielu obszarach już w fazie planowania zwracamy szczególną uwagę na ostrożne korzystanie z zasobów, a później oczywiście podczas eksploatacji takiego budynku. W ten sposób dachy kampusu również uwzględniają zrównoważony rozwój. Powierzchnie mają być tam zazielenione. Systemy fotowoltaiczne na parkingu wraz z energią geotermalną zaopatrują budynek w energię. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych również stanowią ważną część naszych rozważań. Wszystko to, to decydujące komponenty dla planowanej certyfikacji zgodnie z LEAD (Leadership in Energyand Environmental Design) oraz DGNB (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen – Niemiecka Spółka ds. Zrównoważonego Budownictwa).

Widok wnętrza nowego kampusu ALDI Nord

Obiekt przyciągający wzrok w Essen-Kray

Przestronna strefa w sercu kampusu to idealne miejsce do spotkań, rozmów i odpoczynku. Jest to również możliwe na zewnątrz. Tam pracownicy znajdą naturalnie wyglądający zbiornik na wodę, w którym zbiera się woda deszczowa z dachów gdzie następnie powoli wsiąka. Tereny zielone obsadzone lokalnymi roślinami przyciągają wzrok o każdej porze roku. W ten sposób kampus jako zespół budynków z nowoczesną architekturą, elementami zrównoważonego rozwoju i zielenią w dzielnicy Kray będzie dawać prawdziwe impulsy. Jest to również mile widziane przez miasto Essen.

„Bardzo się cieszymy, że ALDI Nord zachowa swoją lokalizację w Essen i umacnia pozycję naszego miasta jako atrakcyjnej lokalizacji dla pracodawców.“

Hans-Jürgen Best

Prezydent Miasta Essen

Kolejne informacje
Ciekawostki
17 celów dla lepszego świata

Przedsiębiorstwa również zostały wezwane do zaangażowania się w osiąganie Celów Zrównoważonego Rozwoju (UN – Sustainable Development Goals zwanych w skrócie SDGs). Wiele tematów adresowanych pod kątem SDGs ma ogromne znaczenie dla ALDI Nord.

Tematy Kluczowe
Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Tematy Kluczowe
Mobilność & Logistyka

Codziennie dostarczamy towary z naszych centrów logistycznych do sklepów, aby klienci mogli się cieszyć zaopatrzonymi półkami w świeże produkty.

Kraje
Więcej zrównoważonego rozwoju w kraju dyskontów - ALDI Nord Niemcy

Wszystko rozpoczęło się w 1913 roku otwarciem małego sklepu w Essen-Schonnebeck. Dziś klienci znajdą ALDI Nord w 2 249 miejscach w północnym obszarze dystrybucyjnym. Jednym z naszych priorytetów w Niemczech jest polepszanie dobrostanu zwierząt

Zarządzanie
Wyróżnienia

Wyróżnienia są dla nas potwierdzeniem, że nasza praca przynosi efekty. W roku sprawozdawczym 2017 ciotrzymaliśmy liczne krajowe i międzynarodowe wyróżnienia.Wyróżnienia są dla nas potwierdzeniem, że nasza praca przynosi efekty. W roku sprawozdawczym 2017 ciotrzymaliśmy liczne krajowe i międzynarodowe wyróżnienia.

Ciekawostki
Dzień pod znakiem jakości

„Jakość ponad wszystko, ceny non stop nisko“, aby spełnić tę obietnicę, wszystkie produkty ALDI Nord przechodzą rygorystyczne kontrole jakości. Dla pracowników Działu Jakości jest to ambitna praca.

Tematy Kluczowe
Podnoszenie świadomości konsumentów

Każdego roku w naszych sklepach dokonuje się około 1,2 miliarda zakupów. Naszym celem jest promowanie zdrowego i zrównoważonego stylu życia oraz umożliwienie jak najszerszej grupie odbiorców odpowiedzialnej konsumpcji w przystępnej cenie.

Ciekawostki
Dobrostan zwierząt w dyskoncie – czy to sprzeczność?

Coraz więcej konsumentów chce wiedzieć, skąd pochodzi żywność zawierająca surowce mięsne, którą u nas nabywają. Wraz z naszymi dostawcami i różnymi organizacjami pracujemy niestrudzenie na rzecz dobrostanu zwierząt.

Ciekawostki
Co to znaczy być pracownikiem ALDI?

Być pracownikiem ALDI oznacza przede wszystkim – stosować w życiu nasze wspólne wartości. „Prosto, odpowiedzialnie i niezawodnie” - Za tym stoimy my, we wszystkim, co robimy i gdziekolwiek jesteśmy.

Aktualizacja 2018
Raport ewaluacyjny UN Global Compact
(COP 2018)

Niniejszy raport zrównoważonego rozwoju jest również raportem ewaluacyjnym (Communication on Progress – COP) Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord w ramach UN Global Compact.