Zapraszamy do środka!

Spoglądając przez duże witryny okienne oczywistym jest, że nastąpiła duża zmiana. W zmodernizowanych sklepach jest jasno i przyjemnie, więcej przestrzeni, nowe kolory i przejrzysta prezentacja produktów zapewniają jeszcze lepszą orientację. Dzięki ANIKo (ALDI Nord Instore Konzept) konsekwentnie dostosowujemy nasze sklepy do potrzeb naszych klientów.

 

Tagi

Atmosfera zapewniająca dobre samopoczucie – tym charakteryzują się nasze nowe sklepy. Przebudowa jest jak dotąd największym projektem w Grupie Przedsiębiorstw ALDI Nord. Większość z 4.700 sklepów zostanie zmodernizowana w ciągu najbliższych dwóch – trzech lat. Wiele zmian jest widocznych od razu, inne natomiast odbywają się w sposób niezauważalny. Nasz wirtualny spacer pokazuje, czego klienci ALDI Nord mogą się spodziewać w swoich odnowionych sklepach. Ale to nie wszystko: ukazuje on również, w jakich obszarach dokładamy naszych starań, by nasz asortyment kształtować w bardziej zrównoważony sposób – zarówno w zupełnie nowych sklepach oraz w tych już istniejących. Nieistotne, czy sklep jest już zmodernizowany, czy jeszcze nie – większy wybór, więcej świeżych produktów oraz produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł w cenie ALDI są dostępne u nas wszędzie.

Tak to wygląda – spacer po typowym sklepie według ANIKo

Oczywiście nie każdy sklep ANIKO ma dokładnie takie samo ustawienie – w zależności od lokalizacji, budynku i kraju mogą pojawiać się różnice. By zobaczyć zmiany zapraszamy Państwa na wirtualny spacer po nowym sklepie!

Wejście: serdecznie witamy

Wózek zakupowy, koszyk do noszenia czy też kolorowy dziecięcy wózek na zakupy? Oferujemy naszym klientom szeroki wybór. Ponadto w wielu sklepach na wejściu znajduje się cyfrowy wyświetlacz wskazujący ilość wytwarzanego w danym momencie prądu przez system fotowoltaiczny umieszczony na dachu.

Strefa Pieczywa

Mmmmhhh … ale pachnie. W ofercie posiadamy około 30 różnych rodzajów świeżego pieczywa oraz wypieków. Chleb z dnia poprzedniego przekazywany jest przez niektóre sklepy organizacjom użytku publicznego lub oferowany w sklepie po obniżonej cenie- to jedno z naszych działań zapobiegającym marnowaniu żywności.

Kosmetyki & Pielęgnacja

W Niemczech receptura wielu produktów kosmetycznych, takich jak szampony, żele pod prysznic i mydła w płynie, została tak dopasowana, by w składzie zastąpić tzw. płynny mikroplastik. We Francji stosowanie mikroplastiku  do produkcji artykułów higienicznych jest już ustawowo zabronione.

Słodycze

Pracujemy nad stopniowym ograniczaniem zawartości cukru w napojach orzeźwiających, płatkach typu musli, przetworach owocowych i innych produktach. Znaczna część naszego asortymentu zawierającego kakao została zamieniona na certyfikowany surowiec.

Warzywa & owoce

Znajdują się w samym centrum naszego sklepu – w powiększonym dziale owoców i warzyw klienci znajdą jeszcze większy wybór świeżych produktów. Wraz ze stale rosnącą liczbą certyfikowanych produktów, nasz asortyment także w tym obszarze kształtuje się stopniowo w sposób bardziej zrównoważony. Dobrym przykładem jest nasz banan BIO-Fairtrade.

Jajka

Już w 2004 roku ALDI Nord jako pierwsza Grupa Przedsiębiorstw w niemieckim handlu detalicznym wykluczyła sprzedaż jaj pochodzących z chowu klatkowego względnie chowu w małych grupach. Najpóźniej do 2025 roku wdrożony zostanie zakaz sprzedaży jaj z chowu klatkowego we wszystkich krajach Grupy Przedsiębiorstw, a w niektórych krajach nawet  jeszcze wcześniej.

Świeże produkty & Dania gotowe

Wszystko kręci się tu wokół wygodnej konsumpcji świeżych produktów lub wstępnie przygotowanej żywności. Oferta obejmuje m.in. chłodzone świeże soki, sałatki, dania gotowe lub szybką przekąskę. Szczególnie delikatne owoce i warzywa przechowywane są w chłodnym miejscu, dzięki czemu dłużej pozostają świeże.

Mięso & Ryby

Nasza ofensywa świeżości dotyczy również produktów mięsnych i ryb. Bardzo ważny jest stale zwiększający się asortyment mięsa i ryb pochodzący ze zrównoważonych źródeł. Dla zwiększania dobrostanu zwierząt angażujemy się w różne projekty i inicjatywy. Ponadto w kategorii produktów mięsnych nasi klienci mogą śledzić ich pochodzenie bezpośrednio za pomocą umieszczonego na opakowaniu Kodu Identyfikowalności ALDI  (ATC).

Przepis tygodnia

Brakuje pomysłu na smaczny posiłek? Nie ma problemu! Dzięki przepisowi tygodnia w wielu sklepach oferujemy pomysły na sezonowe i kreatywne dania. Wszystkie potrzebne składniki, które nie muszą być przechowywane w lodówce, znajdują się w wyznaczonym miejscu. Ponadto w ramach naszego społecznego zaangażowania prowadzone są również projekty dotyczące zdrowego odżywiania.

Nabiał & Sery

Więcej dobrostanu zwierząt również w lodówce – we wszystkich niemieckich sklepach od końca 2017 roku znakujemy mleko alpejskie „Meierkamp” certyfikatem „Na rzecz zwiększonej ochrony zwierząt” (poziom wyjściowy) Niemieckiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt (Deutsches Tierschutzbund). Ponadto mleko od krów wypasanych na pastwiskach „Meierkamp” spełnia od 2018 roku wymogi poziomu premium tego certyfikatu. Oba poziomy gwarantują, że rolnicy przestrzegają wytycznych, które znacznie wykraczają poza ustawowe wymogi dotyczące hodowli krów mlecznych. We wszystkich sklepach oferujemy także ser premium „Noordholland” produkowany z mleka od krów wypasanych na pastwiskach. Takie mleko sprzedajemy również w Holandii.

Mrożonki

Czasem przychodzi pora na szybkie danie, które oferuje strefa mrożonek, gdzie asortyment został znacznie zwiększony. Warto dodać, że w naszych nowych sklepach znajdują się wyłącznie energooszczędne zamrażarki z naturalnym czynnikiem chłodniczym.

Artykuły akcyjne

W naszych sklepach powstało jeszcze więcej miejsca na nasze artykuły akcyjne. Nasza dobrze znana gazetka reklamowa ALDI co tydzień informuje o nowych produktach będących w ofercie. Tam prezentujemy również nasze produkty pochodzące ze zrównoważonych źródeł. 

ANIKo w Państwa okolicy

Zaciekawiliśmy Państwa? Proszę wyrobić sobie własną opinię odwiedzając nasze nowe lub odnowione sklepy w Państwa okolicy. Tutaj łatwo znajdą Państwo swój najbliższy sklep ALDI w Polsce.

Kolejne informacje
Ciekawostki
Holandia: zdrowe odżywianie od najmłodszych lat

Zdrowie jest jednym z najważniejszych tematów w Holandii. Jednym z najbardziej aktualnych tematów jest m.in. nadwaga u dzieci i młodzieży. Mając po stronie silnego partnera podejmujemy się tego tematu.

Zarządzanie
Organizacja

Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord stawia od dawna na sprawdzoną zasadę: decentralistyczne struktury z bezpośrednimi drogami decyzyjnymi. Dotyczy to również Działu Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa (Corporate Responsibility - CR).

Ciekawostki
Działania na rzecz ochrony klimatu

Zmiany klimatyczne dotyczą każdego. W tym celu wdrażamy środki ochrony klimatu we wszystkich odpowiednich obszarach. Wiele działań wdrażamy w sklepach, ponieważ tam możemy najwięcej zaoszczędzić CO2.

Ciekawostki
Nagrodzeni za bycie fair!

Produkty ze sprawiedliwego handlu w przystępnej cenie? Od wielu lat oferujemy je milionom klientów. Za nasze długoletnie zaangażowanie na rzecz wspierania idei sprawiedliwego handlu zostaliśmy nagrodzeni przez organizację TransFair.

Ciekawostki
17 celów dla lepszego świata

Przedsiębiorstwa również zostały wezwane do zaangażowania się w osiąganie Celów Zrównoważonego Rozwoju (UN – Sustainable Development Goals zwanych w skrócie SDGs). Wiele tematów adresowanych pod kątem SDGs ma ogromne znaczenie dla ALDI Nord.

Ciekawostki
ALDI to my – magazyn dla pracowników

Na naszym kursie ku modernizacji rozwijamy się szybciej niż kiedykolwiek. Jedno jest pewne: pracownicy ALDI Nord muszą wiedzieć, co się dzieje. Oto on - nasz nowy magazyn dla pracowników w Niemczech "ALDI to my"!

Kraje
Szczęśliwe i zrównoważone - ALDI Dania

Dla naszych duńskich klientów istotne jest, aby kupowane przez nich produkty były ekologiczne i pochodziły od lokalnych producentów. W 2017 roku ALDI Dania wprowadziło 32 nowe artykuły BIO i znacznie zwiększyło ilość certyfikowanych produktów rybnych.

Tematy Kluczowe
Ochrona klimatu

Zobowiązujemy się do ograniczenia wpływu naszej biznesowej działalności na klimat. Już w 2015 r. sformułowaliśmy w naszej polityce odpowiedzialności przedsiębiorstwa (CR - Policy) nasze wytyczne dot. działań mniej szkodliwych dla klimatu.

Tematy Kluczowe
Zaangażowanie społeczne

Korzystając z naszych kompetencji i doświadczeń, wnosimy wkład w rozwiązywanie problemów społeczeństwa obywatelskiego wychodząc poza zasadniczy obszar naszej działalności. W ramach naszego zaangażowania społecznego wspieramy liczne projekty.

Ciekawostki
ALDI Francja: regionalne specjały na stół

We Francji wielu konsumentów podczas robienia zakupów zwraca uwagę na pochodzenie produktów. Dlatego oferujemy naszym klientom wiele produktów z Francji oraz wiele specjałów typowych dla danego regionu.