A więc do rzeczy!

Jasny przekaz w temacie rybołówstwa – w 2017 roku ALDI Polska była oficjalnym partnerem kampanii jubileuszowej Marine Stewardship Council (MSC), która stanowiła dobrą okazję do informowania o zrównoważonych metodach połowu ryb oraz certyfikacie MSC.

Tagi

Dwadzieścia lat – tak długo MSC zajmuje się ochroną mórz i światowych zasobów ryb. Jest jednym z naszych najważniejszych partnerów w zakresie pozyskiwania ryb ze zrównoważonego połowu. Prowadząc ogromną kampanię pod hasłem “Zawsze dzikie” organizacja ekologiczna świętowała swoje okrągłe urodziny w ubiegłym roku. Była wspierana przez ALDI Nord w wielu krajach. Na pokładzie również koledzy z Polski. Niezależnie czy to w 124 sklepach, w gazetce reklamowej ALDI czy też na stronie internetowej – wszędzie był zgłębiany temat zrównoważonego połowu. Przez cały listopad pracownicy i klienci mogli dowiedzieć się więcej na temat przełowienia, nielegalnego połowu oraz zanieczyszczenia środowiska jak również poznać produkty z certyfikatem  MSC. Ponieważ w przypadku ryb oczywistym jest, iż organizacje środowiskowe, producenci, sprzedawcy detaliczni i konsumenci muszą patrzeć w tym samym kierunku.

„Projekt ten był częścią dużej krajowej inicjatywy na rzecz produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Przyciągał wzrok w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ charakterystycznych oznaczeń na półce nie mógł przeoczyć żaden klient” – mówi Justyna Radwańska, Specjalista ds. Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Polsce. Działania ALDI zaplanowała wspólnie z Działem Marketingu i polską organizacją MSC. „Dla nas była to pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku. Tym bardziej cieszy nas fakt, że wszystkie nasze działania przebiegły pomyślnie.”

Dzięki kampanii MSC, ALDI Polska jest na dobrej drodze spełnienia wymogów naszej przyszłej międzynarodowej polityki zakupowej ryb. Jak w przypadku każdej polityki zakupowej dotyczącej danego surowca, ważny jest również dialog z partnerami handlowymi, organizacjami środowiskowymi, pracownikami i klientami w celu oszczędnego obchodzenia się z surowcami. 

„Szacuje się, że blisko 90% światowych zasobów dziko żyjących ryb jest wyczerpanych lub zagrożonych – jest to obecnie jedno z największych wyzwań ekologicznych na świecie! Naszą misją jest wykorzystanie niebieskiego certyfikatu MSC i programu certyfikacji MSC, aby przyczynić się do utrzymania mórz i oceanów świata w dobrej, stabilnej kondycji. Bardzo cieszy nas to, że ALDI popiera zasady zrównoważonego rybołówstwa i aktywnie włącza się w Program Certyfikacji MSC. Poprzez stałe zwiększanie asortymentu produktów certyfikowanych i działania edukujące konsumentów ALDI Polska aktywnie wspiera zrównoważone rybołówstwo.”

Anna Dębicka, Koordynator Programu MSC w Polsce

Produkty z logo MSC w sklepie oraz w gazetce reklamowej ALDI
Produkty z logo MSC w sklepie oraz w gazetce reklamowej ALDI
Produkty z logo MSC w sklepie oraz w gazetce reklamowej ALDI
Produkty z logo MSC w sklepie oraz w gazetce reklamowej ALDI
Produkty z logo MSC w sklepie oraz w gazetce reklamowej ALDI
Kolejne informacje
Tematy Kluczowe
Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Zarządzanie
Interesariusze & Sieci

Cenne wskazówki dla naszej pracy w Dziale CR otrzymujemy podczas dialogu z naszymi interesariuszami. Stale wymieniamy się opiniami z klientami, pracownikami, organizacjami pozarządowymi, inicjatywami, stowarzyszeniami, dostawcami, partnerami nadlowymi, a także radami zakładowymi i związkami zawodowymi.

Tematy Kluczowe
Podnoszenie świadomości konsumentów

Każdego roku w naszych sklepach dokonuje się około 1,2 miliarda zakupów. Naszym celem jest promowanie zdrowego i zrównoważonego stylu życia oraz umożliwienie jak najszerszej grupie odbiorców odpowiedzialnej konsumpcji w przystępnej cenie.

Tematy Kluczowe
Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Tematy Kluczowe
Różnorodność & Zgodność

W dziewięciu europejskich krajach, w których reprezentowana jest spółka ALDI Nord, pracują ludzie ponad 117 narodowości. Ta różnorodność jest częścią ALDI Nord, wzbogaca naszą współpracę i odzwierciedla różnorodność naszych klientów.

Ciekawostki
Co sprawia, że banan jest BIO?

BIO to nie tylko małe zielono-białe logo na produkcie. Stoi za tym przede wszystkim pełne pasji zaangażowanie producentów i dostawców w uprawę przyjaznej dla środowiska wysokiej jakości żywności.

Kraje
Produkty pochodzące ze zrównoważonych źródeł i wydajna logistyka - ALDI Belgia i ALDI Luksemburg

Naszym obecnym priorytetem w Belgii i Luksemburgu jest rozbudowa naszego asortymentu pochodzącego ze zrównoważonych źródeł oraz logistyka realizowana z poszanowaniem zasobów.

Aktualizacja 2018
Program CR 2018
Ciekawostki
Dobrostan zwierząt w dyskoncie – czy to sprzeczność?

Coraz więcej konsumentów chce wiedzieć, skąd pochodzi żywność zawierająca surowce mięsne, którą u nas nabywają. Wraz z naszymi dostawcami i różnymi organizacjami pracujemy niestrudzenie na rzecz dobrostanu zwierząt.

Ciekawostki
Eksperci ds. owoców i warzyw

Eksperci, którzy badają jabłka i ogórki? Naprawdę istnieją! eksperci od świeżości pomagają sprostać wysokim oczekiwaniom naszych klientów.