A więc do rzeczy!

Jasny przekaz w temacie rybołówstwa – w 2017 roku ALDI Polska była oficjalnym partnerem kampanii jubileuszowej Marine Stewardship Council (MSC), która stanowiła dobrą okazję do informowania o zrównoważonych metodach połowu ryb oraz certyfikacie MSC.

Tagi

Dwadzieścia lat – tak długo MSC zajmuje się ochroną mórz i światowych zasobów ryb. Jest jednym z naszych najważniejszych partnerów w zakresie pozyskiwania ryb ze zrównoważonego połowu. Prowadząc ogromną kampanię pod hasłem “Zawsze dzikie” organizacja ekologiczna świętowała swoje okrągłe urodziny w ubiegłym roku. Była wspierana przez ALDI Nord w wielu krajach. Na pokładzie również koledzy z Polski. Niezależnie czy to w 124 sklepach, w gazetce reklamowej ALDI czy też na stronie internetowej – wszędzie był zgłębiany temat zrównoważonego połowu. Przez cały listopad pracownicy i klienci mogli dowiedzieć się więcej na temat przełowienia, nielegalnego połowu oraz zanieczyszczenia środowiska jak również poznać produkty z certyfikatem  MSC. Ponieważ w przypadku ryb oczywistym jest, iż organizacje środowiskowe, producenci, sprzedawcy detaliczni i konsumenci muszą patrzeć w tym samym kierunku.

„Projekt ten był częścią dużej krajowej inicjatywy na rzecz produktów pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Przyciągał wzrok w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ charakterystycznych oznaczeń na półce nie mógł przeoczyć żaden klient” – mówi Justyna Radwańska, Specjalista ds. Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Polsce. Działania ALDI zaplanowała wspólnie z Działem Marketingu i polską organizacją MSC. „Dla nas była to pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku. Tym bardziej cieszy nas fakt, że wszystkie nasze działania przebiegły pomyślnie.”

Dzięki kampanii MSC, ALDI Polska jest na dobrej drodze spełnienia wymogów naszej przyszłej międzynarodowej polityki zakupowej ryb. Jak w przypadku każdej polityki zakupowej dotyczącej danego surowca, ważny jest również dialog z partnerami handlowymi, organizacjami środowiskowymi, pracownikami i klientami w celu oszczędnego obchodzenia się z surowcami. 

„Szacuje się, że blisko 90% światowych zasobów dziko żyjących ryb jest wyczerpanych lub zagrożonych – jest to obecnie jedno z największych wyzwań ekologicznych na świecie! Naszą misją jest wykorzystanie niebieskiego certyfikatu MSC i programu certyfikacji MSC, aby przyczynić się do utrzymania mórz i oceanów świata w dobrej, stabilnej kondycji. Bardzo cieszy nas to, że ALDI popiera zasady zrównoważonego rybołówstwa i aktywnie włącza się w Program Certyfikacji MSC. Poprzez stałe zwiększanie asortymentu produktów certyfikowanych i działania edukujące konsumentów ALDI Polska aktywnie wspiera zrównoważone rybołówstwo.”

Anna Dębicka, Koordynator Programu MSC w Polsce

Produkty z logo MSC w sklepie oraz w gazetce reklamowej ALDI
Produkty z logo MSC w sklepie oraz w gazetce reklamowej ALDI
Produkty z logo MSC w sklepie oraz w gazetce reklamowej ALDI
Produkty z logo MSC w sklepie oraz w gazetce reklamowej ALDI
Produkty z logo MSC w sklepie oraz w gazetce reklamowej ALDI
Kolejne informacje
Zarządzanie
Przedmiot raportu

Jest to drugi kompleksowy raport zrównoważonego rozwoju Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord. W nim zawarte są informacje dotyczące naszych istotnych socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych celów oraz podjętych działań.

Ciekawostki
Nagrodzeni za bycie fair!

Produkty ze sprawiedliwego handlu w przystępnej cenie? Od wielu lat oferujemy je milionom klientów. Za nasze długoletnie zaangażowanie na rzecz wspierania idei sprawiedliwego handlu zostaliśmy nagrodzeni przez organizację TransFair.

Ciekawostki
Działania na rzecz ochrony klimatu

Zmiany klimatyczne dotyczą każdego. W tym celu wdrażamy środki ochrony klimatu we wszystkich odpowiednich obszarach. Wiele działań wdrażamy w sklepach, ponieważ tam możemy najwięcej zaoszczędzić CO2.

Ciekawostki
Skąd pochodzą paluszki rybne?

Coraz więcej osób chce wiedzieć skąd pochodzą nasze produkty rybne. I coraz częściej pada odpowiedź: ze zrównoważonego połowu. Potwierdza to na przykład niebieski znak Marine Stewardship Council (MSC), który widoczny jest na wielu opakowaniach.

Tematy Kluczowe
Standardy zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw Non-Food

W obszarach na które mamy kształtujący wpływ przejmujemy odpowiedzialność za bezpieczne i odpowiednie warunki pracy jak również przestrzeganie standardów ekologicznych.

Ciekawostki
Owoce i warzywa: zrównoważony rozwój w szerokim zakresie

W jaki sposób możemy osiągnąć długotrwałe zrównoważone ulepszenia w uprawie? W Holandii odpowiedzi można szukać we wspólnym projekcie z dostawcami i producentami.

Zarządzanie
Program CR

W ramach naszego programu CR jasno definiujemy cele dla wszystkich obszarów działania. O naszych postępach informujemy m.in. w ramach raportu zrównoważonego rozwoju.

Tematy Kluczowe
Opakowanie & Obieg

Aby zapewnić towarom odpowiednią ochronę oraz jakość, w wielu przypadkach opakowania są koniecznością i nie da się z nich całkowicie zrezygnować. Dlatego stawiamy na materiały pochodzące z recyklingu, jak również częściowo na systemy wielokrotnego użytku.