Zamieniamy się w słuch: ALDI Hiszpania w ofensywie dialogu

Oczekiwania klientów stają się coraz bardziej złożone. Czegóż więc potrzeba? Więcej możliwości komunikacji! I to we wszystkich obszarach: bezpośrednio w sklepie, w sieciach społecznościowych lub w klasyczny sposób: rozmowa telefoniczna i poczta e-mail. ALDI Hiszpania pokazuje, jak to działa.

Tagi

Chcemy zaoferować naszym klientom wiele różnych możliwości kontaktowania się z nami. Niezależnie od tego, czy mają oni pytania dotyczące naszych produktów i ofert, czy są zainteresowani pracą w naszej firmie. ALDI Hiszpania pod nazwą Contigo ALDI („ALDI z Tobą”) wprowadziła od końca 2016 roku wiele rozwiązań w celu dalszej profesjonalizacji obsługi klienta. Dzięki hiszpańskiemu profilowi firmy jesteśmy dziś osiągalni na Facebooku, Twitterze, YouTube, PintereścieInstagramie i LinkedIN. Oczywiście klienci mogą nadal dzwonić, wypełniać formularze kontaktowe lub pisać e-maile.

Na dobre sąsiedztwo

Przede wszystkim kiedy otwieramy nowe sklepy dążymy do aktywnej wymiany doświadczeń z klientami, sąsiadami i innymi zainteresowanymi. Od roku 2014 stosujemy w Hiszpanii jednolitą koncepcję komunikacji. Należą do nich degustacje produktów, specjalne gazetki na otwarcie sklepów dla klientów, zaproszenia dla lokalnej prasy i instytucji oraz drobne upominki. Szczególnie popularne są pokazy gotowania (Showcooking) z profesjonalnymi kucharzami. Przywiązujemy dużą wagę do zdrowych przepisów i składników pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Od 2014 roku otworzyliśmy już ponad 100 sklepów, którym towarzyszyła taka kampania komunikacyjna, docierając w ten sposób do około 190 000 osób. Kampania o charakterze wzorcowym – w podobny sposób otwierane są w innych krajach nowe sklepy lub sklepy po przebudowach według koncepcji ANIKO.

Już w pierwszym roku naszej ofensywy komunikacyjnej za pośrednictwem Contigo ALDI zarejestrowaliśmy 111000 nawiązanych kontaktów.

W sieci

Wiele osób łączy się online z ALDI Hiszpania. Tutaj znajdą Państwo przykłady z naszych różnych kanałów mediów społecznościowych:

Zrzuty ekranu strony internetowej oraz zrzuty ekranu mediów społecznościowych

Social Media: Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest & Instagram

Kolejne informacje
Kraje
Szczęśliwe i zrównoważone - ALDI Dania

Dla naszych duńskich klientów istotne jest, aby kupowane przez nich produkty były ekologiczne i pochodziły od lokalnych producentów. W 2017 roku ALDI Dania wprowadziło 32 nowe artykuły BIO i znacznie zwiększyło ilość certyfikowanych produktów rybnych.

Ciekawostki
Dobrostan zwierząt w dyskoncie – czy to sprzeczność?

Coraz więcej konsumentów chce wiedzieć, skąd pochodzi żywność zawierająca surowce mięsne, którą u nas nabywają. Wraz z naszymi dostawcami i różnymi organizacjami pracujemy niestrudzenie na rzecz dobrostanu zwierząt.

Zarządzanie
Organizacja

Grupa Przedsiębiorstw ALDI Nord stawia od dawna na sprawdzoną zasadę: decentralistyczne struktury z bezpośrednimi drogami decyzyjnymi. Dotyczy to również Działu Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa (Corporate Responsibility - CR).

Zarządzanie
Przedmiot raportu

Jest to drugi kompleksowy raport zrównoważonego rozwoju Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord. W nim zawarte są informacje dotyczące naszych istotnych socjalnych, ekologicznych i ekonomicznych celów oraz podjętych działań.

Ciekawostki
Przyszłość jest zielona: tak będzie wyglądać nowy kampus ALDI Nord

Z niecierpliwością wyczekiwany: nowy kampus w siedzibie ALDI Einkauf w Essen, w dzielnicy Kray. Nowoczesny budynek spełnia wysokie standardy zrównoważonego rozwoju i zapewnia wystarczającą ilość miejsca dla wszystkich pracowników ALDI Einkauf

Zarządzanie
Interesariusze & Sieci

Cenne wskazówki dla naszej pracy w Dziale CR otrzymujemy podczas dialogu z naszymi interesariuszami. Stale wymieniamy się opiniami z klientami, pracownikami, organizacjami pozarządowymi, inicjatywami, stowarzyszeniami, dostawcami, partnerami nadlowymi, a także radami zakładowymi i związkami zawodowymi.

Tematy Kluczowe
Atrakcyjny pracodawca

Blisko 69.000 pracowników ALDI powinno być dumnych ze swojej pracy w ALDI. Dlatego oferujemy stabilną pracę, atrakcyjne warunki ramowe i długoterminowe perspektywy rozwojowe.

Kraje
Słońce na dachu - ALDI Portugalia

Na zachodnim skraju Europy kontynentalnej znajduje się ALDI Portugalia posiadająca 57 sklepów. Szczególną rolę odgrywa tam fotowoltaika oraz zaangażowanie społeczne.

Zarządzanie
Wyróżnienia

Wyróżnienia są dla nas potwierdzeniem, że nasza praca przynosi efekty. W roku sprawozdawczym 2017 ciotrzymaliśmy liczne krajowe i międzynarodowe wyróżnienia.Wyróżnienia są dla nas potwierdzeniem, że nasza praca przynosi efekty. W roku sprawozdawczym 2017 ciotrzymaliśmy liczne krajowe i międzynarodowe wyróżnienia.

Tematy Kluczowe
Podnoszenie świadomości konsumentów

Każdego roku w naszych sklepach dokonuje się około 1,2 miliarda zakupów. Naszym celem jest promowanie zdrowego i zrównoważonego stylu życia oraz umożliwienie jak najszerszej grupie odbiorców odpowiedzialnej konsumpcji w przystępnej cenie.