ALDI to my – magazyn dla pracowników

Na naszym kursie ku modernizacji rozwijamy się szybciej niż kiedykolwiek. Także w dziedzinie komunikacji nastały nowe czasy – jeszcze kilka lat temu uważani byliśmy za małomównych i powściągliwych, a dziś informujemy otwarcie i przejrzyście o tym, co robimy. Jedno jest pewne: pracownicy ALDI Nord muszą wiedzieć, co się dzieje. Oto on – nasz nowy magazyn dla pracowników w Niemczech “ALDI to my”!

Tagi

Już na pierwszy rzut oka widać, o kogo w tym wszystkim chodzi: o 35 000 pracowników ALDI w Niemczech – niezależnie czy z Działu Sprzedaży, Logistyki czy też Administracji. To dla nich powstał magazyn „ALDI to my“. Magazyn przedstawia ważne informacje i odsłania kulisy różnych ciekawych tematów ALDI Nord. Zachęca także do współdziałania poprzez zapraszanie wszystkich pracowników ALDI Nord do wspólnego kształtowania magazynu pisząc własne artykuły i prezentując pomysły.

W wydanym pierwszym magazynie tytułem wstępu Theo Albrecht umieścił swoje krótkie powitanie, w którym podkreślił dużą wagę komunikacji wewnętrznej w nowoczesnej Grupie Przedsiębiorstw.

„Magazyn dla pracowników pomoże nam wspierać nasze wzajemne zrozumienie i nasze różne działania. Z harmonijnego współistnienia nas wszystkich wynika to, co stanowi ALDI Nord.“

Theo Albrecht

Od wiosny 2017 roku magazyn „ALDI to my“ pojawia się w Niemczech co trzy miesiące. Każdy pracownik ALDI w Niemczech otrzymuje swój osobisty egzemplarz. Zaciekawiony? Zajrzyjmy razem do magazynu:

Tytułowi bohaterowie – zespół w centrum uwagi

Kto stoi za sukcesem ALDI Nord? Dzięki tytułowym bohaterom przedstawiamy na pierwszej podwójnej stronie każdego wydania jednego z pracowników ALDI i jego współpracowników. Jak przystało na tytułowego bohatera, znajduje się on także na okładce magazynu. Ma on u nas również ostatnie słowo! W rubryce „Czas wolny po pracy“ tytułowy bohater zdradza na koniec, jak spędza swój wolny czas.

Tytułowi bohaterowie w magazynie dla pracowników

Pracownik ALDI – nasze odkrycie

W powszedni dzień roboczy nie ma zwykle czasu na wizytę w sklepie regionalnej spółki w kraju albo za granicą. Rubryki “ALDI regionalnie” i “ALDI zagranicą” dają wgląd w to, co i gdzie się dzieje: tu np. relacjonujemy 40-lecie ALDI Dania lub pokazujemy, w jaki sposób inne sklepy w Niemczech radzą sobie z okresem przebudowy. Na „tablicy korkowej“ zaprezentowani są koledzy – od praktykanta do regionalnego kierownika sprzedaży.

Rubryka "ALDI regionalnie" w magazynie dla pracowników

Współuczestnictwo – w samym środku magazynu

Pracownicy mogą nie tylko czytać magazyn “ALDI to my”, ale także aktywnie współuczestniczyć w jego tworzeniu. Na przykład zgłaszając siebie jako tytułowego bohatera lub przedstawiając swój ulubiony produkt. Szczególnie interesująca jest rubryka „Spotkania“. Przez jeden dzień dany pracownik ALDI pracuje w innym dziale przyglądając się kolegom z innych obszarów przedsiębiorstwa. W ten sposób pracownicy ALDI osobiście się poznają, gdzie w normalnych okolicznościach nie było by to możliwe. Te doświadczenia ułatwiają pracownikom magazynu wzajemne zrozumienie i dają poczucie jedności.

Rubryka "Spotkania" w magazynie dla pracowników

„Kciuk w górę! Dzięki magazynowi można poznać inne działy naszego przedsiębiorstwa!”

 Kasjerka, ALDI Beverstedt

Zrównoważony rozwój – stałe miejsce w magazynie

Zrównoważony rozwój stanowi bardzo ważny temat dla ALDI Nord, dlatego poruszany jest on w różnych miejscach w magazynie. W tym celu poświęciliśmy także całą stronę tematowi “zrównoważonego rozwoju”. Oprócz tego np. w rubryce „Newsy ALDI” przekazujemy pracownikom w ALDI Nord informacje dot. powodów rezygnacji ze sprzedaży jednorazowych plastikowych toreb czy też wprowadzania certyfikatu „Dla większej ochrony zwierząt” Niemieckiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Przy okazji: także w ALDI Belgia od kwietnia 2018 roku dostępny jest magazyn pracowniczy „Vivaldi“.

Rubryka "Zrównoważony rozwój"
Kolejne informacje
Zarządzanie
Compliance (Zgodność z normami)

Nasze działania kształtujemy na podstawie naszych głównych wartości: prostota działania, odpowiedzialność, zaufanie. Te wartości odzwierciedlają również nasze pojmowanie zgodności z normami Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.

Ciekawostki
Z pola bawełny do sklepu: śpioszki w podróży

Większość ubrań, jaką nasi klienci znajdują w sklepach, przeszła długą drogę. Podróż naszego body niemowlęcego rozpoczyna się na indyjskich polach bawełny.

Ciekawostki
Krok po kroku dążąc do lepszego dobrostanu zwierząt

Coraz więcej konsumentów chce wiedzieć, skąd pochodzi żywność zawierająca surowce mięsne, którą u nas nabywają. Nasz zaangażowany zespół pracuje w ALDI Nord nad tym, aby krok po kroku osiągać widoczne postępy.

Tematy Kluczowe
Polityki zakupowe w obszarze Food uwzględniające zrównoważony rozwój

Nasza odpowiedzialność za artykuły spożywcze (Food) obejmuje nie tylko drogę od magazynu do kasy, współodpowiedzialność przejmujemy na całej długości tworzenia łańcucha wartości dodanej, również za wytwarzanie surowców w sposób zrównoważony.

Kraje
Więcej zrównoważonego rozwoju w kraju dyskontów - ALDI Nord Niemcy

Wszystko rozpoczęło się w 1913 roku otwarciem małego sklepu w Essen-Schonnebeck. Dziś klienci znajdą ALDI Nord w 2 249 miejscach w północnym obszarze dystrybucyjnym. Jednym z naszych priorytetów w Niemczech jest polepszanie dobrostanu zwierząt

Kraje
Słońce na dachu - ALDI Portugalia

Na zachodnim skraju Europy kontynentalnej znajduje się ALDI Portugalia posiadająca 57 sklepów. Szczególną rolę odgrywa tam fotowoltaika oraz zaangażowanie społeczne.

Ciekawostki
Inżynieria genetyczna - nasze podejście do kontrowersyjnego tematu

Traktujemy poważnie obawy naszych klientów związane z inżynierią genetyczną, wykluczamy genetycznie modyfikowane składniki w naszej żywności i zapewniamy odpowiednią orientację stosując przejrzyste znakowanie.

Ciekawostki
Działania na rzecz ochrony klimatu

Zmiany klimatyczne dotyczą każdego. W tym celu wdrażamy środki ochrony klimatu we wszystkich odpowiednich obszarach. Wiele działań wdrażamy w sklepach, ponieważ tam możemy najwięcej zaoszczędzić CO2.