ALDI to my – magazyn dla pracowników

Na naszym kursie ku modernizacji rozwijamy się szybciej niż kiedykolwiek. Także w dziedzinie komunikacji nastały nowe czasy – jeszcze kilka lat temu uważani byliśmy za małomównych i powściągliwych, a dziś informujemy otwarcie i przejrzyście o tym, co robimy. Jedno jest pewne: pracownicy ALDI Nord muszą wiedzieć, co się dzieje. Oto on – nasz nowy magazyn dla pracowników w Niemczech “ALDI to my”!

Tagi

Już na pierwszy rzut oka widać, o kogo w tym wszystkim chodzi: o 35 000 pracowników ALDI w Niemczech – niezależnie czy z Działu Sprzedaży, Logistyki czy też Administracji. To dla nich powstał magazyn „ALDI to my“. Magazyn przedstawia ważne informacje i odsłania kulisy różnych ciekawych tematów ALDI Nord. Zachęca także do współdziałania poprzez zapraszanie wszystkich pracowników ALDI Nord do wspólnego kształtowania magazynu pisząc własne artykuły i prezentując pomysły.

W wydanym pierwszym magazynie tytułem wstępu Theo Albrecht umieścił swoje krótkie powitanie, w którym podkreślił dużą wagę komunikacji wewnętrznej w nowoczesnej Grupie Przedsiębiorstw.

„Magazyn dla pracowników pomoże nam wspierać nasze wzajemne zrozumienie i nasze różne działania. Z harmonijnego współistnienia nas wszystkich wynika to, co stanowi ALDI Nord.“

Theo Albrecht

Od wiosny 2017 roku magazyn „ALDI to my“ pojawia się w Niemczech co trzy miesiące. Każdy pracownik ALDI w Niemczech otrzymuje swój osobisty egzemplarz. Zaciekawiony? Zajrzyjmy razem do magazynu:

Tytułowi bohaterowie – zespół w centrum uwagi

Kto stoi za sukcesem ALDI Nord? Dzięki tytułowym bohaterom przedstawiamy na pierwszej podwójnej stronie każdego wydania jednego z pracowników ALDI i jego współpracowników. Jak przystało na tytułowego bohatera, znajduje się on także na okładce magazynu. Ma on u nas również ostatnie słowo! W rubryce „Czas wolny po pracy“ tytułowy bohater zdradza na koniec, jak spędza swój wolny czas.

Tytułowi bohaterowie w magazynie dla pracowników

Pracownik ALDI – nasze odkrycie

W powszedni dzień roboczy nie ma zwykle czasu na wizytę w sklepie regionalnej spółki w kraju albo za granicą. Rubryki “ALDI regionalnie” i “ALDI zagranicą” dają wgląd w to, co i gdzie się dzieje: tu np. relacjonujemy 40-lecie ALDI Dania lub pokazujemy, w jaki sposób inne sklepy w Niemczech radzą sobie z okresem przebudowy. Na „tablicy korkowej“ zaprezentowani są koledzy – od praktykanta do regionalnego kierownika sprzedaży.

Rubryka "ALDI regionalnie" w magazynie dla pracowników

Współuczestnictwo – w samym środku magazynu

Pracownicy mogą nie tylko czytać magazyn “ALDI to my”, ale także aktywnie współuczestniczyć w jego tworzeniu. Na przykład zgłaszając siebie jako tytułowego bohatera lub przedstawiając swój ulubiony produkt. Szczególnie interesująca jest rubryka „Spotkania“. Przez jeden dzień dany pracownik ALDI pracuje w innym dziale przyglądając się kolegom z innych obszarów przedsiębiorstwa. W ten sposób pracownicy ALDI osobiście się poznają, gdzie w normalnych okolicznościach nie było by to możliwe. Te doświadczenia ułatwiają pracownikom magazynu wzajemne zrozumienie i dają poczucie jedności.

Rubryka "Spotkania" w magazynie dla pracowników

„Kciuk w górę! Dzięki magazynowi można poznać inne działy naszego przedsiębiorstwa!”

 Kasjerka, ALDI Beverstedt

Zrównoważony rozwój – stałe miejsce w magazynie

Zrównoważony rozwój stanowi bardzo ważny temat dla ALDI Nord, dlatego poruszany jest on w różnych miejscach w magazynie. W tym celu poświęciliśmy także całą stronę tematowi “zrównoważonego rozwoju”. Oprócz tego np. w rubryce „Newsy ALDI” przekazujemy pracownikom w ALDI Nord informacje dot. powodów rezygnacji ze sprzedaży jednorazowych plastikowych toreb czy też wprowadzania certyfikatu „Dla większej ochrony zwierząt” Niemieckiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Przy okazji: także w ALDI Belgia od kwietnia 2018 roku dostępny jest magazyn pracowniczy „Vivaldi“.

Rubryka "Zrównoważony rozwój"
Kolejne informacje
Ciekawostki
Z pola bawełny do sklepu: śpioszki w podróży

Większość ubrań, jaką nasi klienci znajdują w sklepach, przeszła długą drogę. Podróż naszego body niemowlęcego rozpoczyna się na indyjskich polach bawełny.

Ciekawostki
17 celów dla lepszego świata

Przedsiębiorstwa również zostały wezwane do zaangażowania się w osiąganie Celów Zrównoważonego Rozwoju (UN – Sustainable Development Goals zwanych w skrócie SDGs). Wiele tematów adresowanych pod kątem SDGs ma ogromne znaczenie dla ALDI Nord.

Tematy Kluczowe
Mobilność & Logistyka

Codziennie dostarczamy towary z naszych centrów logistycznych do sklepów, aby klienci mogli się cieszyć zaopatrzonymi półkami w świeże produkty.

Tematy Kluczowe
Budowanie pozytywnych relacji z klientami & Jakość usług

Zaufanie naszych klientów jest naszym najcenniejszym dobrem. Od ponad 100 lat konsekwentnie kształtujemy naszą ofertę oraz nasze usługi dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Ciekawostki
Zamieniamy się w słuch: ALDI Hiszpania w ofensywie dialogu

Oczekiwania klientów stają się coraz bardziej złożone. Czegóż więc potrzeba? Więcej możliwości komunikacji! ALDI Hiszpania pokazuje, jak to działa.

Kraje
Więcej zrównoważonego rozwoju w kraju dyskontów - ALDI Nord Niemcy

Wszystko rozpoczęło się w 1913 roku otwarciem małego sklepu w Essen-Schonnebeck. Dziś klienci znajdą ALDI Nord w 2 249 miejscach w północnym obszarze dystrybucyjnym. Jednym z naszych priorytetów w Niemczech jest polepszanie dobrostanu zwierząt

Ciekawostki
Dobrostan zwierząt w dyskoncie – czy to sprzeczność?

Coraz więcej konsumentów chce wiedzieć, skąd pochodzi żywność zawierająca surowce mięsne, którą u nas nabywają. Wraz z naszymi dostawcami i różnymi organizacjami pracujemy niestrudzenie na rzecz dobrostanu zwierząt.

Ciekawostki
Torba jednorazowa nie jest rozwiązaniem

Jest obiektem kultowym - plastikowa torba ALDI Nord. Ale w obliczu plastikowych wysp na morzu, zaśmieconych plaż i mikroplastików w naszym środowisku, sprawa jest dla nas jasna: torba jednorazowego użytku to przeżytek.

Ciekawostki
Zapraszamy do środka!

Wiele się tutaj zmieniło: w zmodernizowanych sklepach jest jasno i przyjaźnie, więcej przestrzeni, nowe kolory i przejrzysta prezentacja produktów zapewniają jeszcze lepszą orientację.

Zarządzanie
Compliance (Zgodność z normami)

Nasze działania kształtujemy na podstawie naszych głównych wartości: prostota działania, odpowiedzialność, zaufanie. Te wartości odzwierciedlają również nasze pojmowanie zgodności z normami Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord.